ציור אבסקרט מודרני | זלאיטארט גלריה לאומנות

גלריה זלאיטארט
נסים זלאיט
בתערוכה "מיני - רטרו 2020"
עכשיו בגלריה
יום ג' 15:30 - 19:00
יום ד' 11:00 - 16:00
יום ה' 15:30 - 19:00
יום ו' בתיאום מראש בלבד
052-4266687
להתראות

אירועי חודש ספטמבר

נסים זלאיט, צייר

גלריה זלאיטארט
נסים זלאיט
בתערוכה "מיני - רטרו 2020"
עכשיו בגלריה
יום ג' 15:30 - 19:00
יום ד' 11:00 - 16:00
יום ה' 15:30 - 19:00
יום ו' בתיאום מראש בלבד
052-4266687
להתראות

אירועי חודש ספטמבר

ציור אבסטרקט מודרני

ה'אבסטרקט', הידוע גם בתור 'אמנות מופשטת' הוא אחד המאפיינים הבולטים של האמנות המודרנית. לאורך המאה העשרים ציור אבסטרקטי על בד תפס מקום של כבוד ברפרטואר של גדולי הציירים.

סגנונות רבים של ציור אבסטרקטי
למעשה ציור אבסטרקטי הוא מאפיין בולט של כל כך הרבה אמנים מודרניים עד שקשה לדבר עליו במושגים של סוגה (ז'אנר) אחת. מדובר במונח שמתאר משהו הרבה יותר בסיסי, שהוא הפניית העורף לאידאל הריאליזם שאפיין את האמנות בדורות הקודמים. לעתים ציור אבסטרקט יכלול מרכיבים פיגורטיביים מובחנים כמו בעבודות של מארק שגאל או פבלו פיקסו, לעתים הוא יתנער לחלוטין מיסודות פיגורטיביים, כמו בעבודות של מונדריאן או מארק רותקו.

באמנות הישראלית מי שהביאה לקדמת הבמה את ציור האבסטרקט היתה קבוצת 'אופקים חדשים'. חבורה של כ-15 אמנים צעירים ובהם אריה ארוך, יחזקאל שטרייכמן, מרסל ינקו ואביגדור סטימצקי. הקבוצה רצתה שהאמנות הישראלית תהיה יותר ברוח האמנות הבינלאומית, ואימוץ האבסטרקט היה אחד הסממנים הבולטים בעניין הזה.

 

ממשיך דרכם של 'אופקים חדשים'
אמני 'אופקים חדשים' כבר הלכו כולם לעולמם, אך השפעתם על שדה האמנות הישראלי עדיין בועטת. קחו, למשל, את האמן נסים זלאיט שבשנות החמישים למד במכון אבני כתלמידם של שניים מהבולטים בחבורת 'אופקים חדשים' יחזקאל שטרייכמן ואביגדור סטימצקי. כבר שישה עשורים שנסים זלאיט פועל ומצייר ציורי אבסטרקט מודרני על בד. לאורך שנים ארוכות למד ופעל לצד אותם אמנים ישראלים מכוננים ובמידה רבה ניתן לראות בו את אחד מממשיכי דרכם הבולטים.

נסים זלאיט פיתח סגנון אבסטרקטי מופשט ששוזר נגיעות פיגורטיביות בתוך משטחי צבע מופשטים. אחרי שנים של השתתפות בתערוכות קבוצתיות מובילות והצגת תערוכות יחיד בגלריות המובילות בישראל, החליט נסים זלאיט להקים גלריה משלו בה יוכל להציג את עבודותיו באופן הכי נכון ומדויק לטעמו. התוצאה היא 'גלריה זלאיט' ברחוב בנימין מטודלה 55 בשיכון דן בצפון תל אביב. בגלריה זלאיט תוכלו לצפות ברטרוספקטיבה של עבודות האמן בסדר כרונולוגי, חלק מהעבודות שמוצגות במקום גם מוצעות למכירה.

 

  ציור מופשט וגלריה לאמנות          הצייר והציורים זה העיקר          ציורים מופשטים על בד          ציורים מופשטים קנבס          ציורים בצבעי שמן          ציורים בצבעי אקריליק          ציור אבסקרט מודרני          ציור מופשט מודרני       
 

לקבלת פרטים נוספים ולהזמנת יצירות
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

מעוניינים להצטרף לרשימת הגלריה?
מלאו פרטיכם בטופס הבא:

phone2, phone, contact, telephone, support, call


074-767-94-51

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

irit.dallal@gmail.com

home2, home, house, building

בנימין מטודלה 55 שיכון דן, תל אביב

bell, bell, alarm, notification

ג', ה'- 15:30-19:00 | ד'- 11:00-16:00