לקנות ציור באינטרנט | זלאיטארט גלריה לאמנות

גלריה זלאיטארט
נסים זלאיט
בתערוכה "מיני - רטרו 2020"
עכשיו בגלריה
יום ג' 15:30 - 19:00
יום ד' 11:00 - 16:00
יום ה' 15:30 - 19:00
יום ו' בתיאום מראש בלבד
052-4266687
להתראות

אירועי חודש ספטמבר

נסים זלאיט, צייר

גלריה זלאיטארט
נסים זלאיט
בתערוכה "מיני - רטרו 2020"
עכשיו בגלריה
יום ג' 15:30 - 19:00
יום ד' 11:00 - 16:00
יום ה' 15:30 - 19:00
יום ו' בתיאום מראש בלבד
052-4266687
להתראות

אירועי חודש ספטמבר

לקנות ציור דרך האינטרנט
או
האם מה שרואים על המחשב דומה למציאות

תגידי, במציאות זה נראה אותו דבר?
לפעמים כן,
הרבה פעמים לא.
אין ספק, הדרך הקלה ביותר לבחירת ציור ורכישה שלו היא לשבת מול המחשב, לחפש ציור שאתם אוהבים, להכניס פרטי כרטיס אשראי ולפתוח את הדלת לשליח שהביא לכם אותו עד הבית ואפילו לא הייתם צריכים לשלם עבור המשלוח.
אחרי ההתרגשות הגדולה על הגעת האורח החדש הביתה, אחרי שתסירו את עטיפת הפצפצים שדאגה לכך שיגיע אל ביתכם בשלום, אתם מביטים על הדייר החדש ו... הגוונים הם לא בדיוק הגוונים שראיתם על המסך, הגודל פתאום נראה אחר, לא מתאים... זה לא מה שדמיינתם.
מה עכשיו? להחזיר? לבקש שישלחו ציור אחר? מי מבטיח לכם שהציור הבא לא יהיה גם הוא אכזבה? להזמין שליח שיחזיר לו? מי ישלם עבור המשלוח? להישאר עם ציור שהוא לא לגמרי מה שדמיינתם אבל אתם מרגישים שתוכלו לחיות איתו למרות הכל?
מה עושים?
באחד הפוסטים הקודמים שניתן לקרא כאן https://www.zalayetart.co.il/%D7%90%D7%99%D7%96%D7%94-%D7%A…
המלצתי להתחיל את החיפוש אחר הציור באינטרנט. במיוחד למי שזו לו הפעם הראשונה לרכוש ציור. אבל, אתם צריכים לדעת שמה שרואים על מסך המחשב או הסמארטפון כמעט אף פעם לא נראה אותו דבר במציאות. בעיקר כאשר מדובר על ציורי שמן או אקריליק על בד.
איך אני יודעת? אני צילמתי מעל אלף ציורים של אבא שלי והעליתי לאתר שלנו באינטרנט. כמעט אף ציור לא נראה על המחשב כפי שהוא במציאות. לפעמים הציורים נראים עם צבעים עזים יותר בגלל בוהק האור על המסך, לפעמים הצבעים נראים "מתים", לפעמים יש שינויים בגוון אחד או שניים בציור, לא תמיד רואים את הטקסטורה של המצע, את עומק הצבעים, קשה להתרשם מגודלו של הציור גם אם הגודל מצויין.
"אבל," תגידו לי בצדק, "אני כל הזמן שומע על אנשים שקונים ציורים דרך האינטרנט".

 
אתם צודקים. אנשים קונים אבל לא תמיד הם מרוצים מהקניה. הרבה מאוד פעמים הם מקבלים ציור שבמציאות נראה אחרת ממה שדמיינו. אם הציור נקנה מצייר או גלריה בארץ הבעיה קטנה יחסית וניתן להחליף או להחזיר. מה קורה כשקונים מאתר בחו"ל? איך מחזירים או מחליפים? המחיר ששילמו, מחיר זול במרבית המקרים שהרי אחרת לא היו קונים משם, עלול להכפיל או לשלש את עצמו אם יחליטו להחזיר את הציור לשולח ולבקש לקבל ציור אחר.
תכל'ס, מה עושים?
אם אתם קונים פעם ראשונה, ההמלצה החד משמעית היא לראות את הציור בעיניים. לעמוד מולו ולהתרשם. לשים לב לתחושות שמתעוררות בכם. לדמיין אם זה הציור שאתם רוצים לחיות איתו בבית שלכם.
אפשר להגיע לצייר לסטודיו (כן, אני מתכוונת לציירים ישראלים שחיים ויוצרים בישראל). דרך אגב, אני ממליצה לבקר בסטודיו של אמן, בקודש הקודשים שלו, היכן שנוצרות יצירות יש מאין. זו חוויה שלא כדאי לפספס בעיקר אם זה הצייר שציור שלו אתם רוצים לקנות.
אפשר גם לבקש מהצייר להגיע אליכם עם מספר ציורים שמצאו חן בעיניכם, ולבחור בבית את הציור הכי מתאים עבורכם. (את זה, למשל, לא ניתן לעשות כאשר מבצעים רכישה דרך האינטרנט).
אז מה, תשאלו, לא לרכוש ציור דרך האינטרנט?
אם אף פעם לא ראיתם, במציאות, ציורים של הצייר אז התשובה היא לא. קרה לי כבר שראיתי ציורים על המחשב שהרשימו אותי, הגעתי אל הצייר לסטודיו או לתערוכה, והתאכזבתי. היו פעמים שהכרתי ציורים של האמן, דרך הפייסבוק, ולא התרשמתי במיוחד, אבל כשנתקלתי בהם במקרה בתערוכה, גיליתי שהרושם הראשוני שלי היה מוטעה.
לעומת זאת, אם ראיתם ציורים של הצייר, בתערוכה או אצל חברים, ואתם מכירים את דרך עבודתו אבל מתעצלים להשקיע את הזמן ולהגיע אליו לסטודיו (חבל!), אז כן, יש מקום לחשוב על אפשרות לרכוש את הציור שבחרתם דרך האינטרנט.
בהצלחה
ותיהנו.
 

לקבלת פרטים נוספים ולהזמנת יצירות
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

מעוניינים להצטרף לרשימת הגלריה?
מלאו פרטיכם בטופס הבא:

phone2, phone, contact, telephone, support, call


074-767-94-51

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

irit.dallal@gmail.com

home2, home, house, building

בנימין מטודלה 55 שיכון דן, תל אביב

bell, bell, alarm, notification

ג', ה'- 15:30-19:00 | ד'- 11:00-16:00